25 kwietnia 2024
AktualnościSport

Puchar Polski w karate JKA w Krośnie Odrzańskim – podsumowanie

W sobotę 9.10.2021 Krosno Odrzańskie miało zaszczyt gościć najlepszych polskich karateków Japan Karate Association, którzy rywalizowali o Puchar Polski. W imprezie udział wzięło 140 zawodników i zawodniczek z 14 polskich klubów.

Krosno Odrzańskie reprezentował Klub Sportowy Jaguar, którego zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy i zdobyli łącznie 23 medale, zajmując tym samym drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Złote medale zdobyli: Oksana Kołodziejczak (kumite), Maja Żejmo (Kumite), Jakub Baranowski (Kata), Drużyna Kata Chłopców (J. Baranowski, T. Lityński, S. Mamrenko)

Srebrne medale zdobyli: Stanislav Mamrenko 2 (Kata, Kumite), Nina Muchowska 2 (Kata, Kumite), Kinga Jakubowska (Kumite), Tymoteusz Lityński (Kumite), Oliwia Szumow (Kumite), Oliwier Kulik (Kumite)

Brązowe medale zdobyli: Oksana Kołodziejczak (kata), Maksymilian Wysoczański 2 (kata, kumite), Bartosz Muchowski (kata), Filip Kijewski (kumite), Maksymilian Mazurkiewicz 2 (kata, kumite), Iga Sakuta (kumite), Oliwier Kulik (kata), Jakub Baranowski (kumite), Karol Sakuta (kumite), Drużyna Kata Dziewcząt do 11 lat (N. Muchowska, M. Żejmo, O. Kołodziejczak), Drużyna Kata Dziewcząt do 16 lat (K. Jakubowska, I. Sakuta, O. Szumow).