22 maja 2024
Aktualności

Lubuscy policjanci pomagają bezdomnym

Za nami pierwsza fala mrozów, teraz kilka dni odwilży, po czym znów mrozy wracają. Dlatego bardzo ważnym jest by zwracać uwagę na osoby bezdomne, by te nie zmarły zimą z wychłodzenia.

Dlatego właśnie lubuscy policjanci monitorują miejsca, gdzie bezdomni gromadzą się na nocleg, aby proponować im miejsca, gdzie mogą otrzymać ciepły posiłek i nocleg.

Nie tylko bezdomni narażeni są na śmierć z wychłodzenia, również ci, którzy nieco przesadzili z alkoholem i zamiast w ciepłym łóżku ułożyli się do spania na ławce w parku. Trzeba również zwracać uwagę na sąsiadów, których może nie stać było na zakup opału. Są instytucje, które zobowiązane są do pomocy takim ludziom. Ważne, by nie być obojętnym. I jeśli samemu pomóc nie można, zawsze trzeba każdą sytuację, która zagraża ludzkiemu życiu zgłosić. Choćby na numer alarmowy 112.

W okresie od listopada do marca działa infolinia dla bezdomnych, czyli całodobowy bezpłatny numer z telefonów stacjonarnych dla osób potrzebujących zapewnienia schronienia – 987.
Mieszkańcy Gminy Krosno Odrzańskie mogą informować o miejscach pobytu osób bezdomnych i konieczności udzielenia im pomocy Ośrodek Pomocy Społecznej. W dniach wolnych od pracy, w godzinach wieczornych i nocnych należy zaś informować bezpośrednio policję. Ośrodek Pomocy Społecznej w Krośnie Odrzańskim, wszystkie osoby bezdomne, które potrzebują schronienia przed zimnem będzie kierował do schroniska dla osób bezdomnych MARKOT w Lutynce oraz do noclegowni Koła Zielonoświątkowego Zbór w Świebodzinie.

Natomiast na terenie Gubina funkcjonuje:

  • noclegownia dla Osób Bezdomnych prowadzona przez Żarską Spółdzielnię Socjalną i mieści się ona przy ulicy Gdańskiej 17, czynna w godzinach 18:00 – 8:00, można także otrzymać suchy prowiant
  • jadłodajnia ulica Królewska 1, telefon 68 359 44 01, w której w godzinach 10.30 – 12.30 otrzymamy ciepły posiłek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *