24 lipca 2024
Aktualności

Krośnieńskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada, jak w wielu innych polskich miastach, odbyły się również w Krośnie Odrzańskim obchody Narodowego Święta Niepodległości. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęła o godzinie 10.00 Msza Święta w Parafii pw. Świętej Jadwigi Śląskiej, a o godz. 11.00 uroczystości patriotyczne przeniosły się przed Pomnik Obrońców Narodu.

Uroczystości zgromadziły młodszych i starszych mieszkańców Krosna Odrzańskiego, władze miasta, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, Kościoła, organizacji społecznych i zawodowych.

Burmistrz Krosna Odrzańskiego, p. Marek Cebula zwrócił się do zebranych:

„Nigdy nie pogodziliśmy się z utratą niepodległości, chociaż historycy dopatrują się powodów upadku Ojczyzny także w przyczynach wewnętrznych. Jak nikt potrafimy powstawać „z martwych” mając ogromną siłę do walki o najukochańszy kraj, ale chyba także jak nikt potrafimy się dzielić. Dzisiaj Polska potrzebuje wyjątkowej jedności, która gubi się w odmętach walki politycznej, ideowej, walki niepotrzebnej. Od prawie dwóch dekad – jako radny, poseł na sejm, a teraz burmistrz Krosna Odrzańskiego staram się budować naszą małą Ojczyznę z poszanowaniem zdania drugiego człowieka, z szacunkiem do odmiennych poglądów. Marzę o Polsce, która będzie niepodległa mając w sobie wszystkie barwy tego słowa. Bo niepodległość to nie tylko prawa, ale także obowiązki. To słowo jest jak biało czerwona flaga powiewająca na wietrze – jest piękna, dumna, nasza, silna.”

Fot. https://www.facebook.com/krosnoodrzanskie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *