24 lipca 2024
AktualnościDla KierowcówRemonty

Kiedy ruszy budowa mostu tymczasowego na Odrze w Krośnie Odrzańskim?

Jakiś czas temu ruszyły prace z inwestycją, która oprócz podniesienia mostu na rzece Odrze ma na celu również zabezpieczenie przeciwpowodziowe Krosna Odrzańskiego. Jednak do dziś nie ruszyła budowa mostu tymczasowego. Dlaczego?

Przypomnijmy, że ruszyły dwie potężne inwestycje w Krośnie Odrzańskim. Pierwsza dotyczy wałów przeciwpowodziowych, które będą zabezpieczały przed wielką wodą Krosno Odrzańskie, a druga podniesienia i remontu zabytkowego mostu na Odrze. Podniesienie mostu ma na celu poprawę żeglowności rzeki na tym odcinku, co umożliwi pracę lodołamaczom. W okresie zimowym jest to kluczowe z punktu widzenia zabezpieczenia miasta przed zalaniem.

Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym, ale już budowa mostu tymczasowego nie, choć prace miały rozpocząć się w I kwartale tego roku. Niestety z powodów proceduralnych budowa mostu ruszyć ma w kwartale II i rozpocząć się jeszcze w czerwcu. Uruchomienie nowej przeprawy przewidziano na I kwartał 2022 roku. Nie obejdzie się bez zwężenia jezdni i ruchu wahadłowego. Samochody na stary most/nowy most mają wrócić w roku 2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *