15 czerwca 2024
Aktualności

Akcja „CZYSTA ODRA” – posprzątamy 854,3 km rzeki!

Urząd Miasta Krosna Odrzańskiego przyłącza się do międzynarodowej akcji „CZYSTA ODRA”, w której Polacy, Czesi oraz Niemcy od 29 kwietnia do 8 maja będą brali udział w wydarzeniu mającym na celu ochronę Odry przed śmieciami.

W akacji tej udział może wziąć każdy – od mieszkańca regionu po stowarzyszenia, samorządy, szkoły, koła wędkarskie, strażaków, leśników i media. Sprzątać będziemy Odrę od jej źródeł aż po Bałtyk i na wszystkich jej dopływach.


Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik od wielu lat organizuje w Polsce akcje na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem. Na swoim koncie ma już przepłynięcie i posprzątanie ponad 15 tys. km rzek w Polsce i Europie. Wspólnie z przyjaciółmi postanowił zadbać o Odrę – rzekę wyjątkową, bo łączącą trzy państwa: Czechy, Polskę i Niemcy.

W pierwszym tygodniu maja przeprowadzi międzynarodową akcję Czysta Odra. Każdy może się do niej przyłączyć! Wystarczy tylko zorganizować grupę wolontariuszek i wolontariuszy, a następnie spotkać się na ekologicznej majówce nad Odrą, by posprzątać jej brzegi, zorganizować spływ kajakowy, cieszyć się z uroków tej przepięknej rzeki.

Pierwsze 100 grup zgłoszonych do akcji dostanie wsparcie w wysokości do 500 zł. Partnerem akcji jest Credit Agricole Bank Polska – organizator ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. #MniejPlastiku.

Można już się zgłaszać!

Urząd Miasta Krosna Odrzańskiego już czeka na zgłoszenia mieszkańców, organizacji, sołectw, gmin, firm, szkół.

Wszelkich szczegółowych informacji udziel regionalny koordynator Akcji Czysta Odra:

Odcinek: Nowa Sól – Krosno Odrzańskie – Słubice

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne KPWK

Kontakt: Wojciech Kliszewski, e-mail: w.kliszewski@kpwk-krosnoodrzanskie.pl , tel.: 661 068 040

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/AkcjaCzystaOdra/ (jest źródłem fot. głównej)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *